Jak poprawnie palić świece sojowe, aby paliły się dłużej? Poznaj 4 zasady i czerp z ich użytkowania więcej przyjemności.
Jak poprawnie palić świece sojowe?

   Użytkowanie świec sojowych różni się od parafinowych, które zna większość z Was. Parafina to nic innego jak pochodna ropy naftowej. Stosowana w świecach, emituje do otoczenia szkodliwe substancje i negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Wosk sojowy pali się nawet dwa razy dłużej niż wosk parafinowy, lecz by móc w pełni i jak najdłużej cieszyć się blaskiem i zapachem świecy sojowej, musisz postępować zgodnie z poniższymi regułami:

1. Czas palenia świecy sojowej.

W odróżnieniu od pozostałych świec, ma to ogromne znaczenie. Gdy odpalisz świecę sojową pierwszy raz, pozwól, by wosk na całej powierzchni się roztopił. Potrwa to ok. 3-4 godziny. Unikniesz w ten sposób nieestetycznego tunelu na ściankach naczynia i w pełni poczujesz zawarty w świecy aromat.

2. Długość knota.

Pamiętaj, by przed każdym odpaleniem świecy przyciąć go do 0,5cm. Możesz to zrobić nożyczkami. Zawsze dbaj, aby knot był krótki. Pozwoli Ci to zapobiec przemieszczaniu się knota i kopceniu.

3. Czystość wosku.

Zadbaj o to, aby resztki zapałek czy odciętego spalonego knota nie pozostały w naczyniu. W rezultacie Twoja świeca do końca pozostanie czysta i piękna, a zapach, który będzie uwalniać nie będzie zakłócony niechcianymi dodatkami.

4. Zakończenie palenia świecy.

Gdy zechcesz zakończyć seans ze świecą sojową – nie dmuchaj by ją zgasić. Najlepiej zrób to za pomocą gasidła odcinając dopływ powietrza.

Dołączone do naszych świec, dębowe wieczko pełni podwójną rolę. Z jednej strony zabezpiecza świecę przed wietrzeniem zapachu i dostaniem się do jej wnętrza kurzu, z drugiej zaś stanowi praktyczną podstawkę, na której możesz postawić świecę w trakcie palenia. Dzięki temu będziesz mogła bezpiecznie cieszyć się jej blaskiem, nie martwiąc się o podłoże, na którym ją postawisz.

Gdy na dnie pozostanie mniej niż 1 cm wosku, jest to idealny moment, by zakończyć jej użytkowanie.

Ciesz się blaskiem i zapachem świecy sojowej lecz pamiętaj, by nie zostawiać jej bez nadzoru, unikać kontaktu z dziećmi i zwierzętami. Nie przenoś jej, gdy jest zapalona i ustawiaj z dala od łatwopalnych rzeczy.

Znając zasady palenia świec sojowych pozostaje tylko wybranie ulubionego zapachu i cieszenie się jej zaletami w swoim domu. Poznaj wszystkie zapachy świec FARRA.

Pozdrawiam

Twoja przyjaciółka - FARRA

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl